Developed in conjunction with Ext-Joom.com

„Absolwenci Grają i Śpiewają" – to tytuł pierwszej płyty wydanej z okazji 100-lecia naszego liceum. Jeśli lubicie rocka, jeśli czujecie bluesa i odpowiada wam punkowe lub hardcorowe granie – znajdziecie tam coś dla siebie. Czternaście utworów – od diabolicznego Fausta do odlotowej Alice In Weedland, z małym przystankiem na rockową mszę w środku. Z piłkarskim przebojem i refleksyjną balladą. Teksty głębokie i przemyślane, ale także takie napisane „na przerwie w pięć minut".

Nie będę pisał o poszczególnych utworach, ocenę pozostawiając słuchaczom – w końcu grają te piosenki wasi koledzy, znajomi, dzieci. Rzecz przecież nie w ocenie, a w emocjach, w stwierdzeniu „tak, nasi to nagrali".

Jednego jestem pewien, odnajdziecie w tych kawałkach ducha „Stairway To Heaven". Odnajdziecie Led Zeppelin, ale i Pink Floyd, King Crimson, Dżem, Iron Maiden, Mike'a Oldfielda czy, z wykonawców całkiem współczesnych, Riverside czy Comę. Gdzieś odnajdziecie także „Bema pamięci żałobny rapsod" Czesława Niemena. Dobre wzory, nieprawdaż? Dobrej muzyki się słucha w tej naszej szkole.
Fragmentów płyty – utworów w wykonaniu zespołów „Faust", „To Se Ne Wrati", „Grupa OK", „Wparkustraszy" i „Forever Freedom" - możecie posłuchać w zakładce Multimedia. Całość dostępna jest w naszym Zakątku Pamiątek.

Maciej J. Kowalski

Share on Myspace