Spotkanie koleżeńskie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie, którzy maturę zdawali w 1966 r., odbyło się 20 maja 2016 r. w „Wyszkowiance”. Przybyło 30 osób. Było głośno i radośnie.

Część osób uczestniczyła we Mszy św. o godz. 18.00 odprawionej w sanktuarium św. Idziego.
O 19.00 stary szkolny dzwonek dał hasło do rozpoczęcia spotkania. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy znaczek. Były pamiątkowe zdjęcia z tarczą LO (które wtedy miało numer 60) i hasłem „Matura 1966”.
Gospodyni XI b, Basia, podjęła próbę wypowiedzenia kilku słów otwierających spotkanie, ale w gwarze powitań, wymiany wspomnień i aktualnych spraw nie miała szans, by być słyszaną. Zupełnie jak na korytarzu szkolnym podczas przerw. Wzniesiono toast szampanem za spotkanie po 50 latach od matury. I tak jak w tekście znanego przeboju było głośno, było radośnie, tańce trwały do 1.00. Oczywiście nie zabrakło tortu z napisem „Matura 1966”.
Każdy z uczestników otrzymał listę z aktualnymi kontaktami. Wszyscy z uznaniem przyjęli propozycję opracowania w formie płyty reportażu-pamiętnika.
Następnego dnia kilkanaście osób udało się na miejscowe cmentarze, by zapalić znicze
i złożyć kwiaty ze znaczkami spotkania na grobach profesorów, koleżanek i kolegów, którzy odeszli.
Spotkanie zakończył wspólny obiad i oczywiście deklaracja o kontynuacji spotkań i podtrzymywaniu koleżeństwa.
Uczestnicy spotkania z okazji 50-lecia matury przekazują niniejszym pozdrowienia i życzenia wszystkiego najlepszego swoim Profesorom oraz Koleżankom i Kolegom, którzy z różnych przyczyn nie mogli być obecni.

Barbara Gawart, Maria Grymaszewska, Marek Giziński, Andrzej Retko, Zbigniew Sitek, Ignacy Walerych

Share on Myspace