Zapewne już wiecie, że Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia LO w Wyszkowie przekształcił się w Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO w Wyszkowie. Zależy nam bowiem, abyśmy nie tracili ze sobą kontaktu i w miarę możliwości wspierali szkołę, z której wyszliśmy, z którą czujemy się związani.
Podczas marcowego walnego zebrania zdecydowaliśmy o zmianie nazwy stowarzyszenia oraz poszerzeniu składu zarządu. Do Władysława Klimaszewskiego (inicjator zjazdów absolwentów LO) i Elżbiety Borzymek (Kowalczyk) dołączyli Dorota Piotrowicz (dyrektor I LO), Małgorzata Lamparska (Terenowicz) oraz Małgorzata Karłowicz (Grzybowska).
Przyjęliśmy na siebie trochę obowiązków i podjęliśmy się zorganizowania w tym roku kilku przedsięwzięć.
Już 22 kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej wybitnego absolwenta przedwojennego gimnazjum w Wyszkowie, matematyka i kryptologa, jednego z trzech pogromców niemieckiej maszyny szyfrującej Enigmy – Jerzego Różyckiego. Została też wtedy odsłonięta druga tablica ufundowana przez Stowarzyszenie, dedykowana naszemu sławnemu koledze, a zaprojektowana przez absolwenta – Wojciecha Smółkowskiego. Wisi ona przy pracowni matematycznej na trzecim piętrze, która to pracownia otrzymała imię Jerzego Różyckiego.
3 czerwca o godz. 18.00 zostanie odsłonięta bardzo ważna dla nas tablica upamiętniająca jubileusz 100-lecia LO oraz IV Zjazd Absolwentów. Mamy nadzieję, że z tej okazji wspólnego spotkania skorzysta jak najwięcej osób. Liczymy na Waszą obecność.
18 czerwca (sobota) zapraszamy na I Złaz Absolwentów i Przyjaciół „Norwida”. Nie kryjemy, że chcielibyśmy, aby takie wiosenne spotkania stały się tradycją Stowarzyszenia, sprzyjającą integrowaniu naszego środowiska oraz inspirowaniu jego działań. (pobierz regulamin i formularz zgłoszeniowy)
W planach naszych przewidujemy również spotkania o charakterze sportowym. Jesienią zapraszamy do uczestnictwa w międzyszkolnym turnieju siatkówki w I LO, które słynie z utalentowanych drużyn siatkarskich dziewcząt i chłopców i jest dumne z ich sukcesów. Mamy nadzieję, że absolwentki i absolwenci wspierani przez przyjaciół też skompletują swoje drużyny i zmierzą się z siatkarską reprezentacją I LO.
Chcielibyśmy też zorganizować, ale to już zimą, dla absolwentów i przyjaciół Norwida koncert oraz wystawić wspólnie z młodzieżą Liceum jasełka.
Żeby te wszystkie plany udało się nam zrealizować, potrzebne jest Wasze zainteresowanie, wsparcie, zaangażowanie w działania i wszelkiego rodzaju pomoc.
Aby być na bieżąco z tym, co robi Stowarzyszenie, zaglądajcie nadal na stronę 100latlowyszkow.pl i już niebawem na nową stronę internetową Stowarzyszenia. Kiedy strona ruszy, powiadomimy – odbierajcie i czytajcie więc nasze mejle. Wszystkich, którzy chcieliby nas wesprzeć duchowo i fizycznie prosimy o wypełnienie deklaracji członkowskiej (deklaracja członkowska i list informacyjny) i wstąpienie do Stowarzyszenia.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Zarząd Stowarzyszenia Absolwenci i Przyjaciele „Norwida”
Władysław Klimaszewski, Elżbieta Borzymek, Małgorzata Karłowicz, Małgorzata Lamparska i Dorota Piotrowicz

Share on Myspace