– to tytuł kolejnej wystawy w ramach obchodów 100-lecia wyszkowskiego I Liceum Ogólnokształcącego. Na wernisaż zapraszamy w piątek 25 kwietnia o godz. 19:00 do WOK „Hutnik”. Będzie to niepowtarzalna okazja zobaczenia na jednej wystawie prac aż jedenastu utalentowanych absolwentów i uczniów liceum. Zobaczcie, kogo…
Aneta Majewska, matura 1990. Studentka IV roku grafiki na Wydziale Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Tworzy grafiki i ilustracje w formie cyfrowej. Chętnie maluje i rysuje… w sposób tradycyjny.
Na wystawie zaprezentuje: ilustracje do powieści „Ulica Tysiąca Kwiatów” Gail Tsukuyama (kolaż, grafika komputerowa), ilustracje do animacji „Legenda dzwonu” inspirowanej chińską baśnią „Dzwon Sjao-Lin” (kolaż, grafika komputerowa), serie obrazów „Horyzont” (akryl na płótnie) i „Zima” (akryl na tekturze).
Katarzyna Paruszewska, matura 2013. Od najmłodszych lat umiejętności zdobywała pod okiem Ireny Filipowicz i Wieńczysława Pyrzanowskiego w kole plastycznym WOK ,,Hutnik”. Obecnie studentka I roku Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Cztery pory roku”, Lato inspirowane muzyką Fryderyka Chopina, Gminnego Konkursu Plastycznego „Wyszków - Moje Miasto”, konkursów plastycznych „W Dolinie Bugu”, „Mazowiecki Pejzaż”, „Barwy Lasu”; uczestniczka m.in. VIII Pleneru Malarskiego „Wspomnienie miejsc dzieciństwa Cypriana Norwida”, warsztatów „Małe Dzieła”. Malując - dla przyjemności - zawsze z utęsknieniem wraca do wspomnień klimatycznych zajęć w „Hutniku”.
Karolina Sobczyńska. Malować zaczęła 8 lat temu pod kierunkiem Katarzyny Słowikowskiej. Głównie martwą naturę i pejzaże, ale zdarzało się jej również malować postacie i abstrakcje - farbami akwarelowymi oraz olejnymi. Wyjeżdżała na plenery malarskie, gdzie malowała pod okiem absolwentów ASP, m.in. Wieńczysława Pyrzanowskiego. Miała wystawy obrazów w Bibliotece Miejskiej oraz WOK „Hutnik”. Zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim „Bliżej Norwida”.
Weronika Paczkowska. Uczennica I klasy o profilu matematycznym w I Liceum Ogólnokształcącym. Malarstwem i rysunkiem interesuje się od najmłodszych lat. Rozwija swoją pasję na zajęciach plastycznych w „Hutniku” pod opieką Ireny Filipowicz oraz na zajęciach prowadzonych w szkole przez Konrada Wróbla. Jednym z jej osiągnięć jest wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Barwy Lasu”. Najlepiej czuje się w rysunku ołówkiem oraz akwareli. W przyszłości chciałaby studiować architekturę.
Magda Lenartowicz, matura 2011. Studentka III roku Fizyki Medycznej na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1998-2009 uczęszczała na zajęcia plastyczne w WOK „Hutnik”. Laureatka wielu konkursów, zdobyła m.in. I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Kwiaty z pól, łąk i ogrodów”, II - w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bajki znad Wisły, Bugu i Narwi. Baśnie, opowieści i legendy z Mazowsza”; jest dwukrotną laureatką konkursów „Miejsce urodzenia” organizowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury.
Klaudia Maison. Studiuje na wydziale grafiki na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W tej chwili zajmuje się przede wszystkim grafiką warsztatową, rysunkiem i malarstwem. Maluje od sześciu lat, rysunkiem i grafiką zaczęła na poważnie zajmować się dopiero dwa lata temu. Interesuje ją także projektowanie mody i biżuterii. Tworzy biżuterię z filcu i w technice art clay. W tym roku będzie bronić pracę licencjacką w pracowni grafiki warsztatowej profesora Węcławskiego.
Agnieszka Michalik (Maliszewska), matura 1993. Ukończyła Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Filologia Polska. Obecnie jest nauczycielem języka polskiego w Zespole Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2012 roku na zajęciach plastycznych pod okiem Katarzyny Słowikowskiej w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie do chwili obecnej rozwija swoją pasję, dzięki czemu bardziej wnikliwie postrzega otaczający świat. Doskonali różne techniki malarskie. W swoich pracach stara się ukazać piękno natury.
Bożena Wyrzykowska, matura 1983. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach i Studiów Podyplomowych – Plastyki. Jest nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 2. Jej zainteresowania to sztuka w szerokim znaczeniu tego pojęcia. Spotkanie z malarstwem olejnym rozpoczęła w „Grupie 7” przy Domu Kultury „Hutnik”. Wynikiem tych twórczych poszukiwań jest kilka obrazów prezentowanych na tej wystawie z plenerów malarskich w Olecku, Bychawie i Kamieńczyku.
Irena Filipowicz (Lipska), matura 1976 roku. Ukończyła Policealne Studium Reklamy, od wielu lat jest instruktorem artystycznym w WOK „Hutnik”. Jej uczniowie zdobywają główne nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych.
Na swoim koncie ma także osiągnięcia w dziedzinie plastyki, m.in.: Nagroda Główna w konkursie „Plastyczne Tandemy”, Nagroda Specjalna Dyrektora Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, wyróżnienie w Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Paleta”. Na wystawie zaprezentuje kilka prac: malarstwo akrylowe, linoryt, monotypię.
Patryk Nowak, matura 2005. Studiował budownictwo na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, obecnie pracuje w swoim zawodzie. Jego dusza artystyczna ujawniła się w czasach szkolnych. Malował olejem na płótnie i rzeźbił. Jednak po ukończeniu szkoły codzienne obowiązki i praca nie pozwalają mu (jak na razie) na rozwijanie zdolności artystycznych. Jest jednak nadzieja, że dusza artystyczna Patryka da o sobie znać i powróci on do swojej przygody z malarstwem lub rzeźbą.
Adam Lamparski, matura 1979. W poszukiwaniu swojego miejsca i ścieżki zawodowej natrafił na malarstwo, które stało się jego pasją, wypełniło lata 80. i początek 90. Jednak dalsze losy zawodowe oddaliły go od tej drogi, do której - ma nadzieję - powrócić niebawem, w miarę upływających lat i zbliżającej się emerytury. W latach 80. jako instruktor ds. plastyki Domu Kultury „Hutnik” stworzył pierwszą w Wyszkowie galerię, organizował wiele plenerów malarskich, prowadził warsztaty oraz sam doskonalił własny przede wszystkim w malarstwie portretowym, Norwid jego autorstwa od lat wita w ILO i bibliotece miejskiej oraz batalistyce, będąc zafascynowany twórczością Wojciecha Kossaka. Mnóstwo jego prac znalazło miejsce także w domach przyjaciół i znajomych.